מעינות, מכללת מעינות, מעיינות, מכללת מעינות, מכללה לרפואה משלימה
מעינות - מכללה ללימודי רפואה משלימה בשיתוף לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה
IconsCat
About Image
Share
שתפו
NLP שיטת -המפתחות להצלחה

 

אופן ההתנהגות שלנו עם הסביבה ועם עצמנו נעוץ בזיכרונות שלנו.  אם ניגע בזיכרון, נוכל אולי לשנות משהו ברגש המתלווה אליו, קבלו את שיטת NLP -האפשרות ליצור מציאות חדשה המובילה להצלחה.

 חשבתן פעם על תפקידו של הזיכרון? אופן ההתנהגות שלנו עם הסביבה ועם עצמינו נעוץ כולו בזיכרונות שלנו. המוח מגיב למציאות ממשית וגם למחשבות על המציאות. אנחנו מתייגים אנשים כטיפוסים אלה ואחרים בהתאם לזיכרון שלנו על התנהגויות שונות שלהם. אנחנו נותנים פרשנות לאירועים בהתאם לזיכרון שנצרב בנו. 

אם ניגע בזיכרון, נוכל לשנות את הרגש המתלווה אליו. מסתבר שיש דרך לגעת בזיכרון שלנו ליצור מציאות חדשה - הדרך הזו נקראת שיטת NLP.

השיטה בנויה על ההבנה כי המוח אינו מסוגל להבחין בין הסיפור שאנו מספרים לעצמנו על המציאות שחווינו, לבין המציאות אותה אנו באמת קולטים. 

במילים פשוטות: אין דבר כזה מציאות אובייקטיבית, משום שתמיד היא תחווה אחרת אצל אנשים שונים.

מה שיתפרש אצל אחד כחוסר תשומת לב ("הוא בטח היה עסוק ואז שכח לחזור לשיחת הטלפן שלי") יצור משבר משפחתי אצל האחר ("ממש לא בסדר, הוא מסנן את השיחות שלי ואחר כך הוא עוד יבקש ממני טובה. בשביל טובות אנחנו גיסים, אבל לא בשביל לחזור לשיחות שלי").

 שינוי תפיסת המציאות

ה -NLP Neuro Linguistic Programming)) "הינו מדע המצוינות האנושית", מסבירה עידית ג'וס, מרצה בקורס NLP ב'מעינות – המכללה ללימודי רפואה משלימה'. "זוהי גישה שהתפתחה מתוך חקר אנשים שהצליחו מאד בתחומם, כאשר שאלת המוצא הייתה: מה הופך אנשים למצליחים ולמשפיעים ביותר בתחומם ואיך הם עושים זאת. המחקר נערך מתוך התבוננות על התהליך המנטלי הפנימי שאנשים אלו עוברים ובחינה כיצד הם חושבים ומשתמשים ביכולות ובכוחות שלהם בדרך להצלחתם. המחקר הוליד מאגר של טכניקות פרקטיות וקלות ללמידה, ליצירת השפעה תוך אישית ובינאישית מיידית.

"מודל התקשורת  על פי ה-NLP אומר שאת המציאות, כלומר את שלל הגירויים החיצוניים, אנחנו קולטים דרך החושים העיקריים: ראיה, שמיעה, תחושה, טעם וריח. אנו מתרגמים את כל המידע שנקלט דרך החושים ורושמים בתוך המוח. המידע מעובד ונרשם במסדרונות נוירולוגיים, שיוצרים ייצוגים פנימיים. הייצוגים הללו הם למעשה הפרשנות שלנו לאירוע מסוים, הסיפור שאנו מספרים לעצמנו, ומה שאנו מכנים גם זיכרונות .

"אם נשנה משהו ממרכיבי המפה המייצגת במוחנו בקשר לאירוע מסוים, לבטח תשתנה גם ההרגשה שלנו לגביו וכשההרגשה משתנה, משתנות גם הפעולות שאנו עושים.

בבסיס הגישה קיימות הנחות שהחשובות ביותר הן: כל הישג הינו למידה ומשוב. אין כישלונות. כלומר: האמונה שבכל אחד מאתנו גלומים כל היכולות והמשאבים הנדרשים לנו להתקדם ולהגשים את יעדינו. ובסיסה ההנחה: "מה שאפשרי בעולם אפשרי בשבילי!"

מהם מפתחות ההצלחה על פי ה-NLP?

-לדעת מה תרצו להשיג - התוצאה הרצויה ומדוע.

-להיות ערניים ולהשתמש בכל החושים (ראיה, שמיעה, תחושה, טעם וריח). 

-להיות גמישים – לדעת להתגמש על מנת להשיג את רצונכם, לדעת לשנות את ההתנהגות ולא את היעד כדי להשיג את המטרה. 

-לצאת לפעולה מיידית – פעולה היא העוצמה האישית! ללא פעולה לא תתאפשר הצלחה!

 

לתרגם את ההצלחה

מה ניתן להשיג בעזרת שימוש בכלי ה-NLP?

"מדובר בכלים בעלי עוצמה אדירה הגורמים ליצירת שיתוף פעולה ברמה הלא מודעת. כלים אלו מאפשרים לנו להיפטר מדפוסי התנהגות בלתי רצויים - מפחדים, מאמונות מגבילות, להתגבר על חששות ולהשיג את התוצאות הרצויות. בעזרת NLP ניתן ליצור השפעה מיידית על אנשים ולהניעם לפעולה, אפשר לזהות את סגנון התקשורת הייחודי של האדם העומד מולכם, תוכלו להציב מטרות ולהשיגן, תצליחו לחוות חופש רגשי בחייכם ובמערכות היחסים שלכם, זאת מתוך הרגשת מודעות עמוקה, בטחון עצמי והתבוננות חיובית שמקרינה ומעצימה בכל תחומי החיים".

לאלו הישגים הגיעו תלמידות בעקבות העבודה בעזרת NLP?

"נשים רבות העידו כי היכולת שלהן לשלוט ברגשות השתפרה מאוד, ולא משום שהן דחקו את רגשותיהן לפינה, אלא הן למדו לתת לרגשות מקום ואז לשלוט בהם. הן למדו להבין מה עובר על הזולת ולהעביר לו את המידע שאני רוצה. נשים ערכו מסע לתוך עצמן, גילו את הכוחות שבהן, את מה שמעכב אותן מלהתקדם ועשו שינוי חיובי. הן שיפרו את התקשורת עם בני המשפחה. נשים סיפרו כי התפטרו מפוביות, התמודדו עם בעיות לא פטורות, למדו לנהל מצב רגשי, לחוות את העולם במקום שליו יותר, מלא יותר.

"נשים שהצליחו בנקודות מסוימות בחייהן למדו 'לתרגם' את ההצלחה ולהעתיק אותה לאזורים אחרים בחייהן". 

Facebook
Youtube
התקשרי
02-6510888
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת קבלת דואר אלקטרוני
Banners
Banners
Fusion-Studio.co.il
כל הזכויות שמורות © למכללת מעינות - לימודי רפואה משלימה 2013