מעינות, מכללת מעינות, מעיינות, מכללת מעינות, מכללה לרפואה משלימה
מעינות - מכללה ללימודי רפואה משלימה בשיתוף לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה
IconsCat
Maayanot
מידע על הקורס
כיומיים בשבוע
המסלול נלמד בהיקף של כ־1,500 ש"ל
תעודה

סיוםקורס מצחי מרפא ועמידה בדרישות יזכו את הסטודנטית בתעודת “הרבליסטית קלינית" מבית הספר מירב - מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

טליה בראל מנהלת מסלול נטורופתיה , הרבליסט ויועצות תזונה
הרשמה לקורס
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת לקבל מידע בנוגע לקורסים והרשמה
Share
שתפו
הרבליסט קליני

רפואת צמחים מודרנית (Phytotherapy)

 

שורשי רפואת הצמחים המודרנית נטועים עמוק במסורת הרפואית של התרבויות העתיקות.

כיום, רפואת הצמחים נשענת על מחקר פיטוכימי, פרמקולוגי וקליני ופעילותם הרפואית של הצמחים מוגדרת על־פי פרמטרים מדעיים מודרניים.

השימוש המקצועי בצמחי המרפא כולל אבחון, רקיחה ויישומים קליניים, כאשר הדגש הטיפולי הנו מצד אחד מדעי מודרני ומצד שני הוליסטי ולוקח בחשבון גם את האיכויות והצרכים הרפואיים הייחודיים לכל אדם. זוהי התאמה של הרפואה העתיקה לעולם מודרני במיטבה.

תכנית הלימודים הרב־שנתית ברפואת צמחים מודרנית לתואר הרבליסט קליני כוללת את מגוון המדעים הרלוונטיים לנושא וכן תקופת התמחות קלינית.

תכנית הלימודים מוכרת על־ידי איגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם ואיגוד ההרבליסטים האמריקאי.

תוכנית הלימודים - קורס צמחי מרפא

שנה א

רפואת צמחים: היסטוריה ופילוסופיה של השימוש בצמחים למטרות רפואה; הכרת חומרי הרפואה ואופני השימוש; הפעילויות השונות של צמחי המרפא — חלוקה לפי קבוצות; מטריה מדיקה (Materia Medica); עזרה ראשונה.

פילוסופיה ותיאוריה סינית: ה"דאו" או הדרך, יין־יאנג, והצ'י: מהותו מקורותיו, שלושת האוצרות, חמשת האלמנטים, תפקודי איברים, מבוא לפתולוגיה בראי הרפואה הסינית.

פילוסופיה לרפואה טבעית: התיאוריה והפילוסופיה העומדת בבסיס הרפואה הטבעית. הן בתפיסת האדם ובכוחות הריפוי שלו והן בתפיסת העולם.

ביוכימיה של התזונה: יסודות הביוכימיה של התזונה, המבנה והפיזיולוגיה של התא, הכרה והבנה של התהליכים הביוכימיים שעוברים אבני היסוד של המזון, פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים.

רפואה מערבית א- אנטומיה פיזיולוגיה: לימודי המבנה והתפקוד של גוף האדם במטרה להבין ולהכיר את האדם בראייה המדעית־רפואית ומאפשרת לעבוד בעתיד בצורה משולבת עם צוות רפואי.

 

שנה ב

רפואת צמחים - מטריה מדיקה - (המשך): רוקחות טבעית; רפואת צמחים אינטגרטיבית קלינית; פתולוגיות ספציפיות על־פי מערכות איבר ואסטרטגיות טיפוליות גוף-נפש; יחסי מטפל-מטופל

יחסי מטפל-מטפל

דמיון מודרך

ביוכימיה של התזונה

תזונת האדם

רפואה מערבית ב: בשנה ב יושם דגש על לימודי פתולוגיה, במטרה ללמוד ולהבין את תהליכי החולי אצל האדם, דבר שיאפשר התמודדות והתאמת טיפול טובה יותר. קורס זה מקנה לסטודנטיות ידע ושפה משותפת המאפשרים שיתופי פעולה עם גורמים שונים בעולם הרפואה.

 

שנה ג

רפואת צמחים: פארמקוגנוסיה ופיטוכימיה; רפואת צמחים אינטגרטיבית קלינית - המשך; השימוש המקצועי ב"פורמולות פטנט" מרפואת הצמחים המסורתית והמודרנית;

רפואה מערבית: בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה, פרמקולוגיה.

התמחות קלינית (סטאז'): ההתמחות תתבצע תחת פיקוח של הרבליסט מוסמך ותכלול לפחות 150 שעות של קבלת מטופלים פרטנית/קבוצתית, שאר השעות יכולות גם לכלול צפייה בסיטואציה קלינית מודרכת וכן התמחות במרכזים רפואיים רלוונטיים.מכללת מעיינות : לימודי רפואה משלימה | לימודי נטורופתיה | לימודי פסיכותרפיה


Facebook
Youtube
התקשרי
02-6510888
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת קבלת דואר אלקטרוני
Banners
Banners
Fusion-Studio.co.il
כל הזכויות שמורות © למכללת מעינות - לימודי רפואה משלימה 2013