מעינות, מכללת מעינות, מעיינות, מכללת מעינות, מכללה לרפואה משלימה
מעינות - מכללה ללימודי רפואה משלימה בשיתוף לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה
IconsCat
Maayanot
מידע על הקורס
35 מפגשים
190 שעות אקדמיות
תעודה

 

סיום הלימודים ועמידה בדרישות קורס שיאצו בירושלים מזכים את הסטודנטיות בתעודה מטעם מכללת מעינות ומירב - בית הספר לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה:

שנה א — תעודת מטפלת

שנה ב — תעודת מטפלת מוסמכת

שנה ג — תעודת מטפלת בכירה

ליאורה פראנק

מטפלת בכירה בשיאצו, שיאצו רפואי, ורפואה סינית. התמחתה בלימודי שיאצו רפואי בארץ וביפן במשך 10 שנים. מטפלת ומלמדת רפואה סינית ודיקור.

הרשמה לקורס
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת לקבל מידע בנוגע לקורסים והרשמה
Share
שתפו
שיאצו

אומנות טיפול יפנית המבוססת על תפיסת העולם של הרפואה הסינית ורפואת המזרח. המונח “שיאצו" נטבע בראשית המאה ה־20 ביפן, ומשמעותו “לחץ אצבע".

 
הטיפול והאבחנה בשיאצו מבוססים על עקרונות הרפואה הסינית ורפואת המזרח ע"פ תאוריית המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) הזורמים בגוף. גוף האדם מורכב מרשת מרידיאנים מערוצים המובילים חומרים ואנרגיות חיוניות לגופנו. ערוצים אלו מושפעים מגורמים חיצוניים ופנימיים כמו לחץ (stress), תזונה לקויה, טראומה או חוסר פעילות גופנית. על־פי אומנות השיאצו, מחלה היא תוצאה של חסימה הפוגעת בתנועת האנרגיה, הדם או נוזלי הגוף ומונעת את אספקתם לאיבר כלשהו ובכך משבשת את תפקודו.
 
הטיפול בשיאצו מתבצע על מזרן עם בגדים ומבוצע ע"י טכניקות שונות, מתיחות ותרגילי נשימה. זאת על מנת להביא לאיזון בתנופת האנרגיה וחומרי הגוף, להביא לשיפור באיכות החיים, למניעה וטיפול במחלות שונות.
 
מגמת השיאצו במירב מקנה לסטודנטיות ידע מקצועי וקליני באומנות השיאצו. גישה זו מתמקדת בכלי האבחון והטיפול השונים המשמשים את מיטב המומחים בתחום. תפיסת העולם של בית הספר שמה דגש על שילוב של שיטות שיאצו שונות הנותנות טיפול שלם ויעיל, ומאפשרת לבוגרותיה להשתלב בעולם הרפואה המשלימה.
 
תכנית הלימודים:
שנה א
השנה הראשונה מוקדשת ללימוד התפיסה התיאורטית של השיאצו, המאפשרת הבנה של הגורמים החיצוניים והפנימיים, היוצרים איזון של הגוף והנפש ומשפיעים עליו. תפיסה זו מלמדת את הסטודנטיות לראות את האדם בצורה הוליסטית, להבין את תפקודי האיברים הפנימיים ואת התהליכים השונים המתרחשים בגוף. במהלך השנה יילמדו מושגי יסוד שונים בתחום האנרגטיקה של הגוף, החיוניים להבנת המרידיאנים ומסלוליהם.
 
נושאי הלימוד התיאורטיים
ה"דאו" או הדרך, יִין ויַאנְג, ה"צִ'י": מהותו ומקורותיו, שלושת האוצרות, חמשת האלמנטים, תפקודי איברים, שמונת העקרונות ומבוא לתשאול ואבחנה.
במקביל לקורס התיאורטי, מתקיים שיעור מעשי. בשיעור זה יילמדו על מזרון השיאצו המסורתי קאטות בסיסיות (סדר תרגילים וטיפול) וטכניקות הטיפול השונות, המקנה לסטודנטיות יכולת לאבחן ולטפל בסובבים אותן.
 
נושאי הלימוד המעשיים
* דו־אין: טיפול עצמי המשלב תרגילים של עיסוי עצמי, לחיצה עצמית בנקודות מסוימות וסדרה של תרגילי התעמלות ונשימה שנועדו להכין את גוף המטפל לטיפול הזרמת והנעת ה־QI (אנרגיה) בגוף
* שיאצו קלאסי: צורת הטיפול הבסיסית לאיזון הגוף
* שיאצו על פי תורת נמיקושי
* מנחי מרידיאנים: איתור וטיפול בערוצי האנרגיה על־פי תפקודם
* טיפול חזה; טיפול ראש ופנים; טיפול צוואר בסיסי.
 
רפואה מערבית א: בשנה א נלמדים האנטומיה והפיזיולוגיה של האדם. קורס זה מקנה לסטודנטיות ידע ושפה משותפת, אשר יאפשרו שיתופי פעולה עם גורמים שונים בעולם הרפואה.
 
בסיום השנה תוכלנה בוגרות הקורס לטפל ברמה של טיפולי ספא, בהדרכה לשמירה על איזון הגוף ובבעיות בסיסיות.
 
שנה ב
השנה השנייה מוקדשת לחיבור בין הכלים התיאורטיים שנלמדו בשנה הראשונה לבין הבנה של תופעות שונות בגופנו, מרמת הסימפטום ועד לרמת המחלה. הסטודנטיות בשנה ב' רוכשות כלים אבחוניים וטיפוליים מתקדמים אשר מקנים להן ידע רחב ומאפשרים רמה טיפולית גבוהה. בשנה זו הופכת הסטודנטית ממטפלת בעלת ידע בסיסי למטפלת בעלת ידע מקצועי המסוגלת להתמודד עם מצבי טיפול מורכבים.
 
במסגרת השיעור המעשי ילמדו הסטודנטיות על כלי האבחון השונים בשיאצו: התשאול, אבחון הגוף והפנים, אבחון הלשון, אבחון הבטן והגב בראי הזן שיאצו על פי שיזוטו מסינגה.
בשיעור זה יילמדו טכניקות טיפול מתקדמות, ביניהן:
* זן שיאצו וטכניקת מְצוּנְגָה.
* טכניקות לטיפול בג'יטְסו ו- .kyo
* טיפול על־פי חמשת האלמנטים ואבחנת הגוף.
* קליניקות סטודנטים.
 
קורס הסינדרומים 
בקורס שיאצו נלמדים בצורה יסודית מרבית הסימפטומים והביטויים השונים בגוף. בקורס נעשה חיבור בין הידע על תפקודי האיברים שנלמד בשנה א לבין פתולוגיות של האיברים על־פי הרפואה הסינית.
 
רפואה מערבית ב
בשנה ב נלמדים לימודי הפתולוגיה במטרה ללמד על ההשפעה הגופנית שיש לטיפולים שונים על החולים ולאפשר לבוגרות לדעת ולהתמודד עמם בהתאם. קורס זה מקנה לסטודנטיות ידע ושפה משותפת אשר יאפשרו שיתופי פעולה עם גורמים שונים בעולם הרפואה.
 
סטאז' — התנסות קלינית בקהילה.
 
שנה ג 
שנה זו משמשת כגשר בין מהות הלימודים כסטודנטית לבין מהות הבוגרת הנותנת טיפול מקצועי בשיאצו. במהלך השנה מתחדד ומתמקצע הידע האבחוני והטיפולי עד לרמת המטפלת המומחית. השיעורים מתחלקים לחטיבות שונות העוסקות בתחומי הטיפול השונים, ברמה המאפשרת טיפול במחלות מורכבות.
 
חטיבות התמחות
* חטיבה אורטופדית: שיעורים עיוניים ומעשיים המקיפים מגוון רחב של בעיות אורטופדיות, כמו מחלות פרקים, פריצות דיסק, בעיות צוואר וגב תחתון, כתף קפואה, מחלות ניווניות ועוד
* טיפול בנשים בהריון והכנה ללידה
* הטיפול בילדים
* קליניקה לימודית
במהלך השנה תלמד העבודה על מיטה וטיפולים נוספים כמו: גווּאָשָה, מוֹקסָה וכוסות רוח.
 
הכשרה קלינית
מאמצע השנה מתחילות הסטודנטיות לטפל במטופלים חיצוניים בקליניקת בית הספר, תחת הנחיית בכירי המרצים במגמה וטובי מטפלי השיאצו במירב. בהכשרה הקלינית זוכות הסטודנטיות לממש את הפוטנציאל הטיפולי שנבנה בעמל רב במהלך כל שנות הלימודים.
 
 
Facebook
Youtube
התקשרי
02-6510888
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת קבלת דואר אלקטרוני
Banners
Banners
Fusion-Studio.co.il
כל הזכויות שמורות © למכללת מעינות - לימודי רפואה משלימה 2013