מעינות, מכללת מעינות, מעיינות, מכללת מעינות, מכללה לרפואה משלימה
מעינות - מכללה ללימודי רפואה משלימה בשיתוף לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה
IconsCat
Maayanot
מידע על הקורס
28 מפגשים
130 שעות אקדמיות
פעם בשבוע
 
תעודה
עדה ויינשטיין

דוקטורנטית במסלול לפסיכואנליזה ופרשנות באוניברסיטת בר אילן. תואר שני בתרפיה בהבעה ויצירה מאוניברסיטת לסלי (פסיכודרמה), מנחה סדנאות באירועים וארגונים שונים, מרצה בתחום הטיפולי, בעלת קליניקה פרטית ועבודה עם מגוון אוכלוסיות. 

הרשמה לקורס
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת לקבל מידע בנוגע לקורסים והרשמה
Share
שתפו
כלים בפסיכודרמה
הפסיכודרמה מביאה לידי ביטוי כוחות הקיימים בכל אחת מאיתנו, הן כאדם פרטי והן כחלק מקבוצה. היא מסייעת להעלות על פני השטח קונפליקטים ובעיות שקשה "לדבר" עליהם ו"לדון" בהם באופן מילולי. נקודת המוצא של העבודה הפסיכודרמטית היא ה"כאן ועכשיו", מהחיים הפועמים בקרב חברי הקבוצה ומגיעה אל הרבה מעבר מכך. 
הפסיכודרמה היא שיטת טיפול, אבל יש בה יותר מטיפול. בקורס נלמד כיצד נהגתה שיטה זו ובעיקר נלמד כלים מתוכה אשר יעשירו וישמשו כל אחת הן במישור המקצועי והן במישור האישי.
הכלים שנלמד יגעו ויגלו את הכוח היצירתי הילדי שיש בכל אחת מאיתנו. הם ייסיעו לנו ללמוד כיצד להתמודד עם בעיות וקונפליקטים בחיינו המקצועיים והאישיים. 
הפסיכודרמה היא שפה. השפה פותחת אפשרויות לתקשורת קצת אחרת. במקום לזעוף – נלמד לשחק בחילוף תפקידים, לחוות את הסיטואציה "מתוך הנעליים" של האדם השני, במקום להפגע ולהסתגר, במקום לריב – נלמד לעשות "כפיל", (שזו טכניקה פסיכודרמטית שבה אדם אחד מנסה לשמוע מה זולתו לא אמר אבל רצה שיאמר).
נלמד תרגילים אשר יביאו אותנו לידי יכולת משחקית בסיסית דרכן נתחבר לכוח הספונטני שבתוכנו בתוספת הומור וערך מוסף של מרחק ופרספקטיבה הנותנים יתרון.
מטרות הקורס:
הכרת מקומה של הפסיכודרמה בעולם הטיפול הנפשי.
רכישת כלים פסיכו דרמטיים המעשירים בצורה מעמיקה את אופני ההקשבה וההכלה שלנו, את ההבנה והרפרטואר המקצועי שלנו ואת ההבנה של תפקיד הגוף בתקשורת הבין אישית ובטיפול.
הרחבה והגמשה של המיכל הטיפולי.
פיתוח האינטואיציה האישית במפגש עם מטופל. 
חשיפה מעמיקה לעולם התרפיה בהבעה ויצירה.
סיוע בנושאי תקשורת בינאישית.
 
 
תוכן הלימודים:
הקורס ילווה במעט מאמרים ותיאוריה, הוא יועבר בעיקר בצורה חווייתית ולכן יש חשיבות רבה להגעה והשתתפות פעילה במפגשים. 
בקורס נלמד טכניקות מעולם הפסיכודרמה ונתרגל את השימוש בהן (סמסטר ב'). התכנים הינם של המשתתפות ועל כן זוהי סדנה חווייתית קבוצתית, כאשר מתוכם יעשה קישור לטכניקות ולתיאוריה של הפסיכודרמה. 
בקורס תידרש כתיבת עבודה למסיימות את שני הסמסטרים.
 
 
קהל יעד:
כל מי שחשה שהגיע לרגע בחייה בו היא רוצה לעצור רגע, להביט פנימה ולהבין דברים שלא הבינה עד כה ולשנות ולהעשיר את ארגז הכלים שלה.
 

Facebook
Youtube
התקשרי
02-6510888
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
אני מאשרת קבלת דואר אלקטרוני
Banners
Banners
Fusion-Studio.co.il
כל הזכויות שמורות © למכללת מעינות - לימודי רפואה משלימה 2013