לימודי שיאצו ודרכי הטיפול

שיאצו היא אומנות טיפול במגע, המבוססת על הרפואה הסינית. שיאצו הוא הבאת הגוף לאיזון, בטיפול מהנה, נעים ומרגיע. שיאצו מזרים את האנרגיה בגוף, פותח חסימות ופותר בעיות. שיאצו הוא טיפול הוליסטי  הרואה את האדם כשלם, ומטפל במקור הבעיה ולא בסימפטום.

טיפול בשיאצו זו אומנות טיפול הנשענת על פילוסופיית המזרח המשלבת לחיצה על שניים עשר ערוצי אנרגיה, מרדיאנים, הזורמים בגוף האדם. 

בבסיס השיטה עומדת ההנחה כי בגוף האדם קיימים ערוצי אנרגיה אשר מושפעים ומשפיעים על האיברים הפנימיים. לפי השיטה, כל מחלה נובעת מחוסר איזון היוצר חסימה אנרגטית בערוץ האנרגיה או באיבר, חסימה הגורמת לכאבים או לתסמינים אחרים כמו לחץ ועוד. 

 לימודי שיאצו בכלל וטיפול בשיאצו החל כבר לפני אלפי שנים ביפן, אך הודות לתוצאות החיוביות של הטיפול ולהכרה ביעילות הטיפולים, טיפולי שיאצו הפכו להיות בין הטיפולים המובילים בתחום הרפואה האלטרנטיבית בישראל ובעולם כולו.

איך מטפלים בשיאצו? 

טכניקת הטיפול בשיאצו היתה ועדיין מבוססת על הפעלת לחץ של האגודלים. אולם במשך השנים הטכניקה השתכללה וכיום משלבים בטיפולי שיאצו גם הפעלת לחץ באמצעות הידיים במקומות שונים בגוף וגם בהנעת המרפקים, כפות הרגליים והידיים של המטופל.

לשיאצו פנים ודרכי טיפול מגוונות. הפעלת הלחץ לא נעשית כתוצאה מלחיצה על שריר, אלא מתנועת ותנוחת הטיפול. לאחר תשאול מקיף של המטופל על הרגלי החיים שלו ועל הבעיה שהביאה אותו הלום, אפשר לגשת לטיפול, לשחרר את החסימות ולהיטיב את הרגשתו.

השלב הראשון של הטיפול הוא שלב האבחון. בשלב זה עובר המטופל תשאול ובדיקות דופק ולשון שמהם לומד המטפל על מצב האיברים הפנימיים של הגוף, על המצב הפיזי ועל המצב הנפשי של המטופל. בהתאם לתוצאות מכין המטפל בשיאצו תוכנית טיפול המותאמת באופן אישי לכל מטופל.

בעת הטיפול שוכב המטופל על מזרון נוח כשהוא בלבוש מלא ובתנוחות שונות. מומלץ להגיע אל הטיפול עם בגדים נוחים המאפשרים להזיז בקלות את הגפיים ואת הגוף, בעיקר כאשר המטפל מותח ולוחץ במקומות שונים בגוף.

טיפול בשיאצו מסייע במגוון בעיות. בבעיות אורטופדיות כמו כאבי בגב בצוואר, בכתפיים ובפריצת דיסק, בהפרעות קשב וריכוז, בתופעות של חרדה ודיכאון, בבעיות במערכת העיכול, בבעיות גניקולוגיות, בבעיות פוריות, אסטמה ועוד.

לימודי שיאצו ולימודי רפואה משלימה במכללת מעינות מביאים את הסטודנטית למיצוי היכולות שלה ולהתפתחות אישית כל זאת באווירה נשית ומשפחתית

מכללת מעינות
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן