לימודי שיאצו – לחץ בריא!

מהו שיאצו? ובכן, פירוש השם ביפנית הוא "לחץ עם האצבעות", ומדובר בשיטה שהתפתחה ביפן יחד עם שיטות נוספות הקשורות לזרימת ערוצי האנרגיה בגוף האדם, המכונים גם "מרידיאנים". ממש כמו בשיטות הוליסטיות נוספות- גם השיאצו מבוסס על האמונה במכלול הגוף-נפש המרכיב את האדם השלם, ועל הגישה שלפיה לא ניתן לטפל באחד תוך התעלמות מהאחר. הטיפול נעשה באמצעות כל גופו של המטפל, ועל פני כל גופו של המטופל, בביגוד מלא ותוך הפעלת מינימום הכוח הדרוש. לימודי שיאצו שמים דגש על יכולת המיקוד והריכוז של המטפל, על מנת להגיע אל רבדיו העמוקים ביותר של המטופל, ולכן- משפרים גם את כוחו וחיוניותו של המטפל.


שיאצו – "לחץ עם האצבעות"

השיאצו התפתח ביפן, יחד עם שיטות הוליסטיות נוספות הקשורות לעבודה עם ערוצי האנרגיה בגוף האדם- הלוא הם המרידיאנים. ערוצים אלו למעשה מהווים את הקשר בין גופו הפיזי של האדם, ובין הרבדים הרגשיים והנפשיים שלו, בין אם הם מודעים ובין אם לא. על אף פירוש שם השיטה- טיפולי שיאצו מבוצעים באמצעות כל גופו של המטפל, ועל גבי כל גופו של המטופל, או כפי שנאמר "מלב האדם- אל האדם". בעת טיפול השיאצו- יש חשיבות גבוהה לשימוש בכוח הפיזי המינימלי הדרוש, וזאת על אף עוצמת ועומק הטיפול המוענק. בנוסף לטכניקות המגע, בשיאצו יש מקום חשוב ועיקרי ליכולת ההקשבה, הרגישות האנרגטית, והאינטואיציה של המטפל.


לימודי שיאצו – לומדים איך ללחוץ

קורס שיאצו אורך כשנתיים, וכולל לימודים נרחבים המקנים לסטודנט מיומנויות רבות ומגוונות. במידה ותחפשו ברשת "שיאצו לימודים"- תוכלו למצוא מספר מוסדות המלמדים קורס שיאצו, וביניהם מכללת "מעינות" בירושלים. עיון קצר בתוכנית הלימודים- יחשוף בפניכם את המקצועות השונים הנלמדים במסגרת לימודי השיאצו, ביניהם אנטומיה, פיזיולוגיה, עקרונות הרפואה הסינית, ונושאים פסיכולוגיים ונפשיים- המאפשרים את חיזוק ופיתוח האינטואיציה אצל המטפל. בדומה לשיטות הוליסטיות אחרות- גם השיאצו מפתח יכולות חיוביות אצל המטפל עצמו, ומטפח את כוחות הפיזי והאנרגטי- מה שהכרחי למעשה, על מנת להפיק את המיטב בעת הטיפול. בעת שנברר על לימודי שיאצו- חשוב לבחור במוסד שיעניק לנו ליווי מהצעד הראשון, ויאפשר לנו התנסות מעשית ניכרת כבר בשלבים הראשוניים של הלימודים.

משמעות השם "שיאצו" ביפנית היא "לחץ עם האצבעות", ולמרות זאת- הטיפול אינו מתבצע רק עם האצבעות, אלא עושה שימוש בכל גופו של המטפל. השיאצו הגיע אלינו מיפן, והוא התפתח יחד עם שיטות הוליסטיות נוספות, הרואות את האדם כמכלול של גוף ונפש, ומתייחסות אל ערוצי האנרגיה- המרידיאנים, לשם הטיפול. בשיאצו יש חשיבות לשיטת עבודה מדויקת ונכונה, שתעניק למטופל טיפול עמוק ועוצמתי כמעט ללא שימוש בכוח פיזי. עקרונות הטיפול הנכון- מאפשרים שיפור אנרגטי ופיזי גם למטפל עצמו, שצריך להצטיין מעבר למיומנות הפיזית- גם ביכולת הקשבה, ואינטואיציה גבוהה.

אולי יעניין אותך גם

מכללת מעינות
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן