לימודי שיאצו – לחצים נעלמים

מתברר כי שיאצו זה לא סתם עיסוי של הגוף שנעשה באמצעות לחיצות אצבע. מדובר בשיטה המטפלת בבעיות שונות באמצעות שחרור אנרגיה במקומות כואבים.

השיאצו עושה טוב לגוף ולנפש, מטפל ומשקם בעיות רפואיות ספציפיות ומביא לאיזון ורגיעה. לא פלא שהיפנים אומרים ש "לב השיאצו הוא לב של אמא".

שיאצו היא שיטת ריפוי המאמינה ביכולותיו של הגוף לרפא את עצמו. אין בה שימוש בכלים חיצוניים, בתרופות, בתזונה; המטפל אינו הִילר המעניק למטופל את האנרגיות הגבוהות והמיטיבות שלו עצמו; להוציא אסכולות מסוימות, הרואות במטפל מתווך בין המטופל לבין אנרגיית השמיים והארץ, אין בשיאצו דבר פרט לאנרגיה של המטופל עצמו.

במסגרת לימודי שיאצו לומדות התלמידות איך לטפל בצורה נכונה באמצעות מגע. 

המטפלת תומכת, מכוונת, מחזקת פה, מפזרת שם, אך פועלת תמיד מתוך כבוד והערכה עצומים למטופלת, תוך הקשבה מלאה לגוף שלה ולצרכיו

 כפי שנראה בהמשך, מטפלים שונים ואסכולות שונות מפרשים תפיסה זו באופן יצירתי. ישנם מטפלים המיישמים מגע מרפרף ומינימליסטי, דמוי רייקי, ויש מטפלים המשתמשים בשיטות אגרסיביות מאוד, בעלות טונים כירופרקטורים.

לימודי שיאצו – ללמוד את קסם המגע 

לאורך הטיפולים, נבנה קשר עמוק בין המטפל והמטופל המאפשר הרפיה אמיתית והרגשה שאפשר לרגע לשכוח מהכול להוריד את העול הכבד מהכתפיים ומהראש ולשקוע לתוך שקט אמיתי. 

הלחיצה האיטית והמתמשכת מעודדת את תחושת ההרפיה, דבר המאפשר למנגנונים השולטים על השרירים להשתחרר בצורה יעילה יותר משיטות אחרות של עבודת גוף.

מגע הוא הקשר הראשון שלנו עם העולם מהרגע שבו אנחנו מונחות בזרועות אמנו ולכל אורך תקופת הילדות הראשונה שבה היא מערסלת אותנו ברכות. 

מגע הוא חיבוק טוב ומנחם, היכולת להביע אהבה, דאגה ועידוד לאנשים שאנחנו אוהבות ותמיכה למי שסובלים. 

מחקרים הוכיחו כבר, שאפילו מגע קל, עוזר בשיפור מצב הרוח, בזרימת הדם והסרת חסימות. 

הסיפורים המופלאים ביותר בטבע, הם של הדולפינים, המגיעים בלהקות לתמוך ו"לחבק" דולפין פצוע ואף בני אדם במצוקה 

 גם פגים שנולדו במשקלים זעירים עד כדי כך, שהוריהם לא הורשו להזיזם מהאינקובטור – ורק מגע רך והחזקת היד שלהם גרמה להם להבין שיש מישהו אוהב ודואג בסביבתם.

אנשים רבים עוברים חוויה גדולה מאוד בטיפול השיאצו. יש המתארים זאת כהרגשת ריחוף, יש המתארים זאת כהרגשה ששמיכה רכה וחמה עוטפת את גופם וחלקם מתארים את החוויה, כחלום טוב שמלטף וגורם להרגשת שחרור וחופש אין סופי.

לימודי שיאצו במכללת מעינות לרפואה משלימה אורכים כשנתיים. הלימודים ברמה גבוהה, עם מיטב המרצות וכל זאת באווירה נעימה ומשפחתית.

מכללת מעינות
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן