תחלואי החורף – ריפוי בתמציות פרחי באך

סיפור מקרה

תיאור של מטופלת אודות המפגש עם העוצמה וכוח הריפוי המדהים והמהיר של שיטת ריפוי זו

 

"בחודשיים הראשונים של החורף התנהלתי כשסביבי בני משפחה, מטופלים ותלמידים, חברים ומכרים שנפלו שדודים לתחלואי החורף השונים: התקררויות, שפעות, נזלות, דלקות למיניהן וכו'. דבר מכל זה לא דבק בי. מזג האוויר התאפיין, כמו כל תחילת חורף, בשינויים קיצוניים, שלא תמיד השכלתי להתאים עצמי אליהם מבחינת ביגוד חימום והגנה, ועדיין…כלום! דבר לא השפיע עלי ובריאותי הטובה אפשרה לי לדהור קדימה בחיי.

כשהגיע השבוע הקשה בו התרחשו כמה אירועים מקצועיים ואישיים מתסכלים ומאכזבים, ורמת המרירות, תחושת אי-צדק ו"לא מגיע לי" גברו…הגעתי ליום שישי באותו השבוע כשאפי נוזל, גרוני צורב וראשית ליחה בדרכי הנשימה כופה אותי להשתעל מדי פעם.

כשנגשתי למטפלת שלי ולערכת פרחי באך כדי להכין לי הרכב תמציות, מיד קיבלתי את ה"הרכב המנצח" לתחלואי חורף ואז היא נזכרה בחוכמת ד"ר באך: HEAL THYSELF (רפא את עצמך)…ושאלה אותי מה מאפיין אותי כרגע? מה נפשי מרגישה? איפה אני כרגע בהתנהלות חיי?  

כתשובה, מיהרה להוסיף ל"הרכב החורף"  את תמצית ה- GENTIAN לדכדוך בעקבות האכזבות

שצברתי ו- WILLOW למרירות ותחושת האי צדק ששלטו בי.

לגמתי מספר רב של פעמים מבקבוק הטיפול (הרבה יותר מ-4 פעמים ביום). במוצאי שבת היה כבר אפי כמעט יבש לחלוטין, והשיעול נעלם. ביום ראשון בבוקר חזרתי לדהור בדרכי חיי, עם עזרה של בקבוק הטיפול למשך יום נוסף עד להעלמות מוחלטת של התסמינים."

 

 

תחלואי החורף מעידים על כך שמערך ההגנה  של הגוף נפרץ – שהייתה השפעה מבחוץ: הן בצורה של רגישות ייתר לשינויי מזג האוויר והטמפרטורות, או בחדירה של וירוסים וחיידקים. יש צורך לחזק את המעטפת האנרגטית המגינה ולהתעטף שוב ב"שריון המגן" של תמצית ה- WALNUT.

 

התמודדות עם המחלות מחלישה את האדם. ברמה הפיזית מלווים תחלואי החורף, לעיתים, בחום מתיש, בכאבי שרירים ומפרקים, בעייפות גדולה, בחוסר תיאבון וקשיים בשינה רצופה. ברמה הנפשית תחלואי החורף הם, לעיתים, המענה של הנשמה לעייפות המצטברת…עד ל"נפילה הגדולה למחלה": זו הדרך של המערכת הנפלאה שלנו לאותת: "הי אתה- שים לב! הגזמת! צריך גם לקחת פסק זמן, לנוח…ואם אתה לא יכול להבין זאת לבדך, אז הנה: "מתנה" קטנה שתגרום לך קצת לעצור ולנוח!" כך או כך, תמצית ה- OLIVE  חיונית למערך חיזוק הכוחות.

 

CRAB APPLE הינו מרכיב מרכזי בהרכב של תמציות המשמשות "כוח לחימה" מנצח כנגד תחלואי החורף כגון: התקררויות, נזלות, שפעות, שיעולים, דלקות עניים, אוזניים, גרון ודרכי הנשימה.

תחלואי חורף אלו מאופיינים בכך שהדרך בה המחלה מתבטאת היא בתהליך של "הוצאה החוצה" מתוך הגוף – אם זה בליחה, שיעול, התעטשות, או מוגלה דלקתית. תהליך שיש בו מרכיב של התנקות וטהרה…ומכאן החיבור, כמובן אל תמצית הטהרה והיא  ה- CRAB APPLE.

 

בזמן המחלה הופך החולה "קורבן" למצבו – הוא אינו יכול להתייצב נגדה, עמוד השדרה הפנימי שלו נחלש. CENTAURY הינה תמצית חיזוק התומכת בתהליכי ההתייצבות נגד המחלה, היא עוזרת לרכוש מחדש כוחות גוף ונפש כדי להגיד "לא..עד כאן…לא עוד!" ומהווה שותף פעיל ומחזק במאבק.

 

אז, הנה הגענו להרכב המנצח: CRAB APPLE, WALNUT, OLIVE, CENTAURY

אך, כפי שד"ר באך לימד אותנו: ההרכב עדיין חסר! חסרות התמציות (טיפוס או מצב) שייחודיים לאדם המתמודד עם התחלואים, היוצרים את סיפורו האישי, המתאימים להתנהלותו הכללית בחיים או למצבו הרגעי וגורמים למערכת הגוף-נפש שלו לצאת מהאיזון שלה. מחלישים אותה ובכך גורמים לה להיות פרוצה לתחלואי החורף. יש להוסיף 1 עד 3 תמציות נוספות, הייחודיות לאדם שלפנינו באותו הרגע – כדי שההרכב אכן ינצח את התחלואים כפי אנו רואים בסיפור המקרה שלפנינו.

עדנה דביר
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן