לימודי ארומתרפיה

מהי ארומתרפיה?

הארומתרפיה הינו ריפוי או טיפול בעזרת הריח על מנת להפיק תוצאות פיזיות ורגשיות, זאת משום שהריח מועבר ישירות למוחינו ומייצר תגובה חשיבתית, אסוסציאטיבית ופיזית .

שמנים אתריים הם שמנים המופקים מצמחים ריחניים – פרחים, תבלינים, פירות, עשבים ועצים ותפקידם בין היתר להגן על הצמח מפני מחלות, חיידקים או לדחות מזיקים שונים.

הריח הוא הדרך המהירה ביותר שהשמן הארומטי יכול להשפיע עלינו. השמנים האתרים עובדים על מערכת הלימבית – החלק הפרימיטיבי והקדום ביותר של המוח אשר אחראי לדחפים והצרכים הבסיסיים שלנו: אינסטינקטים, צורך במזון, לחימה או בריחה, דחפים ועוד.

חלק זה של המוח קשור להתפתחות מוקדמת וזיכרונות בלתי מודעים והוא מתרגם את הריח כרגש, ולא כתבנית מחשבתית קוגניטיבית. לכן לריחות של השמנים יש השפעה חזקה, לחיוב או לשלילה, על מצב הרוח והפסיכולוגיה של האדם. מלבד הרחה, לשמנים הארומתיים שימושים רבים – בישום אישי, אינהלציה, עיסוי ארומתי, אמבט ארומתי, קוסמטיקה טבעית, ייצור נרות ריחניים טיהור האוויר, טיפולים בריאותיים רבים ועוד.

לימודי ארומתרפיה במכללת מעינות

מסלול הלימודים של ארומתרפיה במעיינות הנו ייחודי ושם דגש על שילוב של מידע מדעי והאספקטים האבחוניים טיפוליים עם חוויה רגשית בשילוב עם רקיחה מעשית התורמת להבנה פנימית של התהליך הטיפולי בארומתרפיה ולימוד רפואה מערבית שנה א'

לימודי ארומתרפיה יתנו לך כלים מעשיים והשתלבות מהירה בשוק העבודה

"אני מאמינה שמטפל טוב מעניק מהידע שלו"
שני קדר בשקין | מרצה לארומתרפיה ואירדיולוגיה
נטורופתית, בעלת חברת הרמוניק - מוצרים טבעיים
במקום שבו מקצועיות, איכות ובית נפגשים... שווה להיות!
מיכל לאופר

בוגרת מסלול רפואה סינית

בעלת קליניקה טיפולית

מטפלת מוסמכת בדיקור קוסמטי

מטפלת בקליניקה הקהילתית

אפשרויות תעסוקה
בתי חולים

היום, במרבית בתי החולים קיימים מחלקות לרפואה משלימה, אשר מבקשות לצרף אליהן מטפלות טובות ומנוסות.

בתי מרקחת

בתי המרקחת, הפארמים השונים, חנויות הטבע, מחפשים יועצי תוספים ותזונהשעברו הכשרה במקום מוכר על מנת לתת ייעוץ נכון ללקוחות בדבר: תוספי מזון, שמנים אתריים, תזונה נכונה ועוד.

מרכזים רפואיים

בכל קופות החולים ישנן מחלקות של רפואה משלימה אשר מעסיקות מטפלים בעלי הכשרה מקצועית ברפואה משלימה במגוון רחב של תחומי טיפול. הרבה מהבוגרות שלנו מועסקות בשלל קופות החולים.

קליניקה פרטית

ישנה קשת רחבה של קליניקות פרטיות גדולות אשר מקימות סניפים בתפוצה ארצית, כמו כן בוגרות שפותחות קליניקות מצליחות.

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן