מה זה רפואה סינית

רפואה סינית מהי?

רוב האנשים בעולם מכירים פחות או יותר את הרפואה הסינית. היא קיימת כבר יותר מ- 2000 שנה. הרפואה הסינית רואה את האדם  כמארג שלם, של שילוב הרמוני של גוף ונפש ומושפע רבות מהסביבה בה הוא גדל.

גוף האדם הוא בעצם מערכת מסודרת של איברים, כאשר לכל איבר תפקיד ייחודי משלו, ולא כולם הידועים לרפואה המודרנית. בין האיברים זורמת אנרגית החיים, המכונה בסינית, צ'י. [氣 ] כל מצב של בריאות או מחלה קשורים באיזון או חוסר איזון בין האיברים ובזרימת האנרגיה ביניהם.

יסודות הרפואה הסינית

אי אפשר להכיר את יסודות הרפואה הסינית בלי לדעת מהו מודל ה – YIN  וה – YANG.

זהו מודל המייצג את תנועת וזרימת האנרגיה בטבע המורכבת משני קטבים.

(אין) YIN = לילה| ירח |חורף| גוף| אישה,

(יאנג) YANG = גבר | יום | נפש | שמש | קיץ.

לפי מייסדי השיטה: הטבע, הקיום והיקום כולו מהווים בסיס רחב שפועל בסינרגיה ואיזון מושלם בין שני הקטבים. 2 קטבים אלה נמצאים בתנועה מתמדת, באיזון הדדי, משלימים זה את זה, נובעים זה מזה, מכילים זה את זה ויחדיו יוצרים את השלם.

האיזון בתפקודו של האדם הוא ברמת הגוף והנפש, כאשר הוא מופר, נוצרת בגוף בעיה בריאותית. המטפל יחזיר את האיזון בעזרת הטכניקות העומדות לרשותו: דיקור סיני (אקופונקטורה), תזונה, צמחי מרפא סיניים, טיפול במגע (צ'י-קונג, טווינא, שיאצו) ועוד.

תפוצת השיטה בעולם

הטיפול ברפואה הסינית בעולם המערבי מתפשט ומתרחב, מאז נגלו בפניו סגולותיו הרפואיות הייחודיות הרפואה הסינית היא רפואה שיטתית, היא נחקרת ומתפתחת כל הזמן, גם בסין והן בעולם הרחב. כבר שנים רבות הוא מוכר ומאושר לביצוע טיפולים במוסדות רפואיים ציבוריים מוכרים. מטפלים מומחים ברפואה סינית משתלבים בהצלחה במרכזי טיפול הוליסטיים, במרפאות פרטיות, בקופות החולים, ובבתי חולים.

תהליך הטיפול בשיטה הסינית

מטרת העל של הטיפול היא להשיב את הגוף  לאיזון. הטיפול במרפאה מתחיל מאבחנה מדוקדקת, על ידי המטפל בעזרת התבוננות, תשאול מלא של המטופל על מצב בריאותו ואורח חייו, תמונת הלשון ובדיקת איכות הדופק. הטיפול ניתן בהתאם לצירוף התסמינים של המטופל.

בהמשך הטיפול ייעשה שימוש בשיטת טיפול אחת לפחות, ולעיתים מופעלות כל שיטות הטיפול של הרפואה הסינית, על פי מצב המטופל/ת. לרוב הדיקור הוא שיטת הטיפול העיקרית, אליו מתווספות השיטות האחרות.

על מנת לקבל תעודת מטפל מוסמך לא מספיק להבין מונחים בשיטת הריפוי הסינית אלא ללמוד באופן שיטתי ומקיף במוסד מקצועי ומוכר.

מכללת מעינות
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן