לימודי הרבליסט קליני התחום הכי צומח

ראשית עלינו להבין מהי בכלל פיטותרפיה. ובכן מדובר בשיטה עתיקה ביותר היא למעשה הרפואה העתיקה ביותר בהיסטוריה האנושית. עוד הרבה לפני שהאדם ידע לרקוח תרופות מחומרים כימיים מעובדים הוא הכיר היטב את הכוח הגדול שיש בצמחי מרפא שגדלו סביבו באופן טבעי. בני האדם השתמשו בצמחים לטיפול ולמניעת מחלות שונות. הם זיהו כבר לפני אלפי שנים שיש בכוחם של צמחי המרפא להשפיע על תהליכים בגוף ולסייע להקלה על  תסמיני מחלות ואפילו למנוע אותן, לא פלא שהם היו במשך שנים רבות המקור הראשוני והחשוב ביותר להתמודדות עם מחלות.

העולם שלנו נע בקצב חיים מסחרר שיכול לגרום ללחץ נפשי מתמשך, גם רדיפה אחרי הישגים חומריים, מביאים בסופו של דבר את האדם לתחושת ניתוק ובדידות.

באמצעות לקיחת צמחי מרפא כתרופה טבעית, יכול האדם לחוש שינוי משמעותי במצבו הבריאותי, להתחזק הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית.

התחום שבעבר נקרא "מטפל בצמחי מרפא" נקרא כיום "הרבליסט קליני". אדם שעבר בהצלחה לימודי הרבליסט קליני והוכשר כמטפל יודע לתת מענה מדויק ומקצועי לתופעות הלוואי של אורח החיים המודרני, וזה יתרונו וייחודו.

עולם מופלא של צמחי מרפא

הרבליסט קליני יודע את רזי צמחי המרפא ואת השפעתם המיטיבה של החומרים הפעילים שניתן להפיק מהם. ההשפעה מטיבה הן את בריאותו הפיזית והן את בריאותו הנפשית של האדם, כך שיש לתחום זה פתרון הוליסטי לכלל המערכות.  הרבליסט קליני רוכש ניסיון מיומנות וידע מקיף אודות הפעילויות של כל אחד מהצמחים, התוויות נגד, שיטות הבישול וכמובן המינונים המומלצים, ושילובם עם צמחים אחרים על מנת לרקוח תרופה מותאמת אישית לבעיה של המטופל.

בעולם כולו  ישנו ביקוש הולך וגובר לתרופות ותכשירים שיהוו חלופה טבעית ראויה וללא תופעות לוואי לתרופות המערביות המבוססות, לעיתים, על חומרים כימיים חריפים. ההצלחה והמשך הביקוש דחפה את רפואת צמחי המרפא להתפתח ולהפוך לתחום מוביל ברפואה, המבוסס על מחקרים מדעיים מודרניים  ונשען על ידע מסורתי עתיק.

שילוב בין חדש לישן קורס הרבליסט קליני

ישנם מוסדות רבים היום המציעים קורסים בתחום זה. רובם הגדול של הקורסים משלבים מספר תחומים וגישות. דבר הנותן לסטודנטים ידע מדעי עדכני, ולא פחות חשוב לימודים מרתקים המשלבים מסורת ריפוי עתיקה עם שיטות רפואה מערבית מתקדמת ביותר. מסלול לימודי הרבליסט קליני במכללת מעינות  הינו מקיף וברמה מקצועית גבוהה בתחום. תכנית הלימודים הייחודית שמה דגש על ההיבט הקליני בצמחי מרפא ועל התנסות בפועל (סטאז), ובכך מקנה לבוגרות את היכולת לבנות בכוחות עצמן  תכנית טיפול אישית לכל מטופל, ויכולת טובה להתמודד עם פתולוגיות מורכבות, לעקוב ולתמוך במטופלים.

מכללת מעינות
לימודי רפואה משלימה

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן