לימודי טווינא – מקצוע לוחץ?

כל מי שקיבלה פעם טיפול טווינא יודעת שזה הדבר הכי רחוק מלחץ, הרוגע והשלווה שמשרה הטיפול, מתחיל קודם כל במטפלת עצמה.

לא כולם יודעות שמקורו של עיסוי טווינא בסין העתיקה.

זהו אחד מ- 4 הענפים העיקריים של הרפואה הסינית המסורתית יחד עם דיקור סיני, צ'י קונג ורפואת צמחים סינית.

הפילוסופיה שעומדת מאחורי הטווינא מתבססת על יסודות הרפואה הסינית.

על פי התורה, חוסר איזון של צ'י, שהוא אנרגיית החיים, עלול לגרום לחסימות או לחוסרי איזון שמובילים לכאב ומחלה ומתבטאים בגוף ובנפש האדם.

פיזיותרפיה סינית מסוג טווינא ממריצה את זרימת הצ'י במטרה לקדם איזון והרמוניה בגוף תוך שימוש בעקרונות בהם משתמשים בטיפול דיקור.

מטפל בטווינא, בדומה למדקר הסיני, מכוון את פעולותיו במטרה לבצע מניפולציה בצ'י דרך נקודות ספציפיות, הנמצאות לאורך המרידיאנים, שהם ערוצי אנרגיה לאורכו ולרוחבו של הגוף, אלא שבמקום להחדיר לתוכן מחטים, לוחצים עליהן.

לימודי טווינא – מה עושים עם זה אחרי הקורס? 

חשוב לדעת שגם לאחר לימודי טווינא וקבלת התעודה, על מנת לעסוק בזה ביום יום ולטפל באנשים, בשיטת הטווינא, צריך להיות חזקה, יציבה, לתרגל תנועה ויציבה נכונה ,באופן קבוע באמצעות טאי צ'י, קונג פו או תרגול אחר. 

למה? 

כי במהלך הטיפול, משתמשת המטפלת, בעוצמת הגוף שלה לביצוע הפעולות, מכפות הידיים, שמהן זורם הצ'י ועד לאנרגיה מהגוף כולו, המתועלת גם דרך זרועותיה של המטפלת. 

האם המקצוע מבוקש ומשתלם?

 בהחלט כן! בישראל פועלים לא מעט מטפלים ומטפלות מוסמכות בתחומים שונים של רפואה משלימה, החל מטווינא, דרך רפלקסולוגיה, דיקור ורפואה סינית, ועד טיפולים פחות נפוצים ומוכרים.

טיפולי רפואה משלימה בכלל וטיפולי טווינא בפרט, הפכו להיות נפוצים מאוד במהלך השנים וזוכים להצלחה גדולה, ולראייה, גם קופות חולים, בתי חולים, ומרכזי רפואה, מעסיקים היום מטפלים בתחומים המשלימים.

לימודי טווינא, במכללת מעינות לרפואה משלימה, יתנו לך את כל הכלים, להפוך למטפלת מוסמכת, מקצועית,אנושית ולפתח קריירה מצליחה, בתחום משתלם ומבוקש.

עדנה דביר
רכזת מסלול פסיכותרפיה הוליסטית
BFRP מטפלת מוסמכת מטעם מרכז באך באנגליה, בעלת מרכז "מפתן" מרכז טיפולים והכשרה לניהול משאבי אנוש ותמיכה אישית

בית הדפוס 11, גבעת שאול, ירושלים
איך מגיעים אלינו?

מלאי את הפרטים
ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן